Oczyszczacz dysków Intimus Hammer SE

  • skutecznie niszczy dane na dyskach PATA /SATA metodą „Secure Erase”
  • nie niszczy twardego dysku, który może być ponownie użyty
  • możliwość podłączenia do 4 twardych dysków
  • działa niezależnie lub w podłączeniu z komputerem (via USB)
  • prędkość niszczenia do 4GB na minutę

Pobierz folder: Oczyszczadz dysków Hammer SE

oczyszczacz dysków hammer se
Jestem zainteresowana(y) usługą. Proszę o kontakt
1. O urządzeniu

Jest to specjalistyczne, wysokowydajne urządzenie do trwałego usuwania danych metodą „secure erase” z dysków HDD paralel ATA (PATA) i serial ATA (SATA). Urządzenie niszczy bezpowrotnie dane nie niszcząc jednocześnie twardego dysku, który może być ponownie użyty.

Urządzenie jest łatwe w użyciu, można podłączyć do niego do 4 twardych dysków, wymazuje z prędkością 4 GB na minutę. Intimus Hammer może działać niezależnie lub możne je podłączyć do komputera.

oczyszczacz dysków hammer podłączony do dysku twardego oczyszczacz dysków hammer podłączony do dysku twardego

2. Metoda Secure Erase

Jak wiadomo, konwencjonalne kasowanie danych za pomocą odpowiednich funkcji wbudowanych w poszczególne systemy operacyjne lub korzystanie ze specjalnych programów tak naprawdę niczego z dysku HDD nie usuwa, a odzyskanie uprzednio usuniętych danych jest banalnie proste.

Mało kto jednak wie, że dyski SATA/ATA są wyposażone w funkcje super-bezpiecznego kasowania wszystkich danych bez jednoczesnego niszczenia dysku - Secure erase.

Procedury Secure Erase można wyzwolić korzystając z odpowiednich poleceń przesyłanych bezpośrednio do kontrolera dysku. Secure erase nadpisuje wszystkie użytkowane obszary dysku za pomocą zer. Metoda ta pozwala również na nadpisanie obszarów HPA (ang. Host Protected Area) oraz DCO (ang. Device Configuration Overlay). Ponieważ obszary HPA, DCO oraz sektory poddane relokacji nie są dostępne dla programowych metod nadpisywania zawartości dysków twardych, sprzętowa metoda Enhanced secure erase pozwala na najbezpieczniejsze usunięcie wszelkich danych zgromadzonych na nośniku.

O skuteczności wspomnianych metod sprzętowych niech świadczy to, że amerykańskie agencje rządowe stawiają (w dokumencie NIST 800-88) ich skuteczność na równi z zastosowaniem demagnetyzera.

3. Secure Erase kontra programy do niszczenia danych

Wiele osób błędnie myśli, iż tradycyjne formatowanie lub użycie programu do kasowania danych wystarczy aby skuteczne usunąć dane. Niestety ale tylko metoda Secure Erase daje 100% bezpieczeństwo na skuteczne i bezpowrotne usunięcie danych. Jeśli poważnie myślisz o bezpieczeństwie danych w Twojej organizacji, zainwestuje w Secure Erase:

Secure Erase jest oficjalnym standardem - zatwierdzonym standardem przez instytut NIST (www.nist.gov) oraz wiele państwa takich jak USA, Kanada czy Australia w przeciwieństwie do tzw. programów do usuwania danych.

Secure Erase jest szybszy- potrafi zdezynfekować twardy dysk do kilku razy szybciej aniżeli programy do usuwania danych.

Secure Erase jest 100% skuteczny Dyski SATA/ATA (SCSI niestety nie!) mają wbudowane sprzętowe funkcje bezpiecznego kasowania wszystkich danych, w tym także danych z obszarów HPA (Host Protected Area) i DCO (Device Configuration Overlay). Secure erase nadpisuje wszystkie użytkowane obszary dysku za pomocą zer. Ponieważ obszary HPA, DCO oraz sektory poddane relokacji nie są dostępne dla programowych metod nadpisywania zawartości dysków twardych, sprzętowa metoda Secure Erase pozwala na najbezpieczniejsze usunięcie wszelkich danych zgromadzonych na nośniku.

Secure Erase jest zweryfikowalna. Secure Erase tworzy zapis w postaci „logu” stanowiąć niejako dowód całkowitej i bezpowrotnej dezinfekcji twardego dysku.

4. Secure Erase kontra demagnetyzery

główna różnica pomiędzy niszczeniem danych za pomocą demagnetyzera a metodą Secure Erase polega na tym, iż podczas procesu demagnetyzacji dysk ulega całkowitemu zniszczeniu i nie może zostać ponownie użyty. Dlatego też metoda Secure Erase nazywa jest także metodą proekologiczną gdyż nie wymaga dalszej utylizacji twardych dysków.

5.Secure Erase kontra fizyczne zniszczenie dysku

niektórzy mogą pomyśleć – dlaczego mam tracić czas na usuwanie danych metodą Secure Erase czy demagnetyzerem zamiast po prostu zniszczyć twardy dysk np. młotkiem czy niszczarką? Odpowiedź jest prosta:

Brak gwarancji na usunięcie danych - fizyczne zniszczenie dysku nie usuwa danych z fragmentów dysku. Technologia HDD jest na tyle zaawansowana że potrafi pakować więcej danych na coraz mniejszych fragmentach. Specjaliści od odzyskiwania na zleceni np. wywiadu lub Twojej konkurencji może odzyskać dane z najdrobniejszych fragmentów twardego dysku. Zgodnie z Center for Magnetic Recording Research (CMRR), dane można odczytać z fragmentu o wymiarach 1/100 milimetra. A to oznacza że nawet użycie najbardziej zaawansowanych niszczarek nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa Twoich danych

Zanieczyszczania środowiska – każdy twardy dysk stworzony jest z różnych podkomponentów, które w styczności ze środowiskiem naturalnym powodują jego zanieczyszczenie. Dzięki metodzie Secure Erase nie musisz wyrzucać twardego dysku, gdyż możesz użyć go ponownie. Dlatego też metoda Secure Erase nazywa jest także metodą proekologiczną gdyż nie wymaga dalszej utylizacji twardych dysków.

Wysokie koszty fizycznego niszczenia – inwestycja w profesjonalną niszczarkę do twardych dysków oznacza bardzo duże koszty dla firmy o serwisie i amortyzacji nie wspominając.